fbpx
ceremonija bažnyčioje

Jaudinanti ceremonija bažnyčioje – kas visiems įprasta, bet verta žinoti

Jaudinanti ceremonija bažnyčioje – kas visiems įprasta, bet verta žinoti

ceremonija bažnyčioje

Rodos, bažnyčioje tuokėsi mūsų tėvai, seneliai, draugai, visų romantinių filmų bei „muilo operų“ herojai. Galbūt net mes patys vaikystėje – apsisiautę paklode ir su plastmasiniu žiedu ant piršto. Juk vestuvių ceremonija bažnyčioje atrodo aiški ir suprantama net darželinukams – jaunieji su svita įžengia, priklaupia, tada vyksta trumpa malda, priesaikai, bučinys, vargonų muzika… Vis dėlto, artėjant šiai nuostabiai dienai išlenda daugybė detalių, kurias rūpi sužinoti tiek jums,tiek liudininkams ar pulkui. Šiandien jas trumpai ir apžvelgsime.

Pagrindiniai klausimai – per sužadėtinių kursus ir pokalbius su kunigu

 

Sužadėtinių kursai – šiuolaikiškas, suartinantis ir nuostabiai nuoširdus pasiruošimas tuoktuvėms. Jų metu labai įdomiais būdais analizuojama santaka, jos etapai, jūs ir pati meilė iš esmės. Nors kai kam tokie kursai atrodo pasirodo ir nereikalingi, tačiau daugelis juos turėjusių porų ypač džiaugiasi. Štai kokiais įspūdžiais dalinasi kelios ką tik susituokusios porelės:

Monika ir Saulius:  „Atrodė, kad tiek daug vienas apie kitą žinom…Tačiau šių kursų metu, sužinojom dar daugiau ne tik vienas apie kitą, bet ir apie pačius save“.

Neringa ir Deivis: „Tai aukščiausio lygio psichologija su pačiais nuostabiausiais ir nuoširdžiausiais žmonėmis. Visi turėtų šiuos kursus praeiti – galbūt tada būtų mažiau pykčių ir skyrybų“.

Šio pasiruošimo Santuokos sakramentui metu galite sužinoti ir kitą informaciją apie apie šį etapą, jo eigą bei tvarką. Informacija apie kursus suteikiama kiekvienoje parapijoje.

Ceremonijos bažnyčioje detalės  kiekvienoje parapijoje kiek skiriasi

 

 ceremonija bažnyčioje

Savaime suprantama, kad ne visos parapijos turi vienodas ceremonijų galimybes, taigi tai gali šiek tiek pakeisti eigą, puošybos, muzikos galimybes. Visas šias detales galite iš anksto suderinti su kunigu – nebijokite klausti, kunigas visada atsakys. Žinoma, yra ir reikalavimų, kurie visur yra vienodi: turite pateikti savo krikšto liudijimus, sužadėtinių kursų pažymas, leidimą tuoktis pasirinktoje parapijoje. Jei ji yra ne ten, kur vienas iš jūsų registruotas, pageidautina, kad būtumėte bent jau laikinai ten gyvenantis (maždaug tris mėnesius).

Kas po ko vyksta ceremonijoje? Visa tai priklauso nuo to, ar rinksitės Šv. Mišias su Santuokos sakramentu ar tik Santuokos sakramento apeigas. Šias detales taip pat galite aptarti su kunigu. Taip pat daugybė klausimų kyla liudininkams bei pulkui: kur stovėti, kur laikyti žiedus, kada pasirašyti ir panašiai. Nesijaudinkite, dažniausiai viskas įvyksta labai natūraliai – šventikas tyliai jums parodo kur stovėti, eiti, kada ką paduoti. Vis dėlto, galite laikytis keleto elementarių  taisyklių – nenusisukti nuo altoriaus, neužstoti jaunųjų, kunigo ar kameros. Žiedus galite laikyti kišenėje ar ant specialaus staliuko (kad nematytų jaunieji) ir, kunigui paprašius, perduoti jau į jo rankas. Nepabėkite nepasirašę Santuokos liudijimo !

Kokie yra bažnyčių dekoravimo niuansai? 

 

Dažniausiai bažnyčių dekoracijomis bandoma perteikti pagrindines šventės spalvas ar tematiką. Šiais metais vyrauja įvairūs augalai, žinoma, gėlės, žvakės, kartais net atskiri medžiai šalia suolų, taip papuošdami pagrindinį bažnyčios taką link altoriaus. Take dažnai  patiesiami kilimai, o šalia altoriaus „įsitaisiusios“ laukia didžiulės puokštės gėlių, kurios tarsi pasitinka jaunuosius ir puikiai atrodo visose nuotraukose. Taip pat dar neatsisakoma kaspinų ant suolų, kurie, galbūt jau šiek tiek išėję iš mados, tačiau dar naudojami bažnyčios puošyboje. Galimi įvairūs netradiciniai papuošimai tokie, kaip jaunųjų nuotraukos prie kiekvieno suolo su trumpa istorija ar tik palinkėjimu

Kaip vyksta dekoravimo procesas – kiek laiko turime papuošimui, ką daryti, jei vienu metu tuokiasi daug porų su savo pageidavimais ir visiškai nėra laiko?

 

Dekoravimo procesas bažnyčiose dažniausiai turi įvykti žaibišku greičiu, nes sezono metu retai rastume bažnyčią, kurioje tuoksis tik viena pora – dažniausiai dekoracijų jų sukabinimui ar nupuošimui turime vos dešimt minučių.  Jeigu visos poros besituokiančios toje pat bažnyčioje turi ypač skirtingų pageidavimų, stengiamės bendrauti iš anksto ir priimti kompromisą, tačiau tai ne visada lengva ir ne visada pavyksta…

ceremonija bažnyčioje

Ar skiriasi dekoravimo tendencijos miesto katedroje ir kaimo bažnytėlėje?

 

Dekoracijos dažniausiai priklauso nuo pačios bažnyčios stilistikos – kaimo bažnytėlę sunku būtų išpuošti klasikiniais elementais, o klasikinėje galbūt ne taip tiktų medis. Taip pat kaimo bažnyčiose didesnė tikimybė, kad tą dieną šventės vieta priklausys tik jauniesiems, todėl ir lūkesčiai/galimybės ypač jaukiai, unikaliai atmosferai – daug didesni.

Kokie yra jaunųjų pasitikimo atributai ant laiptų?

 

Jaunuosius pasitikti populiaru su gėlių žiedlapiais, ryžiais, muilo burbulais,įvairiais konfeti, bet galima išgirsti ir tokių pageidavimų kaip balti balandžiai.

 

Linkime pačios nuostabiausios priesaikos!

Jūsųrenginiai.lt komanda